خانه | تالار گفتگو و مشاوره | مزایای عضویت | عضویت / ورود | سبد خرید | پرداخت آنلاین | تماس با ما
اهمیت حمایت از توسعه شبکه های اجتماعی بومی در چیست؟

اهمیت حمایت از توسعه شبکه های اجتماعی بومی در چیست؟

ممکن است این سوال ایجاد شود که لزوم حمایت از توسعه شبکه های اجتماعی بر خط داخلی چیست؟ که برای پاسخ به این سوال، تجربه یکی از کشورهای آسیایی را بررسی می کنیم.

کشور چین با توجه به جمعیت بالغ بر یک میلیارد نفری، بیشترین تعداد کاربران اینترنتی را در برابر کشورهای دنیا دارد. تعداد کاربران فعال اینترنت چین طبق آمار سال ۲۰۱۴ بیش از ۶۴۰ میلیون نفر است.

جالب است که بیش از ۸۰ درصد کاربران چینی اینترنت از خدمات شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، بنابراین چین به بزرگترین بازار کاربران شبکه های اجتماعی در سراسر جهان تبدیل شده است.

دولت این کشور با هدف ترویج فرهنگ و ارزش های ملی خود اقدام به ایجاد شبکه های اجتماعی داخلی و ترغیب کاربران به استفاده از این شبکه ها کرده است.

به صورت کلی می توان کشور چین را فعال ترین کشور جهان در زمینه راه اندازی زیرساخت های رسانه ای بومی برای پیشگیری از وابستگی به رسانه های خارجی و استقرار سامانه های کنترل و نظارت بر فضای مجازی دانست.

چین با تمرکز روی تولید شبکه های اجتماعی داخلی و ترغیب کاربران خود به استفاده از آنها، موفق به دستیابی به اهداف زیر شده است:

1. جلوگیری از انتشار داده های شخصی مردم در شبکه های اجتماعی خارجی. با توجه به این نکته که اکثر قریب به اتفاق رسانه های اجتماعی پر مخاطب جهان در اختیار کشور آمریکا هستند و با در نظر گرفتن روابط سیاسی چین و آمریکا، ذخیره داده های شخصی مردم چین در پایگاه های داده شبکه های اجتماعی آمریکایی خطر بزرگی به شمار می رود.

2. افزایش استفاده مردم از سرویس هایی با زبان چینی و مطابق با ارزش های اجتماعی و فرهنگی وجامعه چین.

3. ایجاد مراکز داده و برپایی زیرساخت ارتباطی داخلی (اینترانت) و مصونیت از خطرات در صورت تحریم اینترنتی.

4. افزایش توان نظارت و مدیریت محتوای در حال تبادل در فضای مجازی و جلوگیری از شیوع محتوای مخرب در کشور با توجه به هماهنگی و همکاری صاحبان رسانه های اجتماعی با دستگاه های حاکمیتی.

منبع: فارس

 


  لینک صفحه جهت اشتراک گذاری  
  http://javanmardzadeh.com/?p=1666  انتشار مطالب با ذکر و لینک منبع بلامانع است.

استفاده از مجموعه‌های بهادار، فقط برای افرادی مجاز است که بهای آن را از طریق وب سایت پرداخت کرده‌اند.
چاپ، تکثیر، کپی‌برداری، استفاده و انتشار برای سایرین از نظر شرعی و قانونی غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.twitter facebook instagram shenoto aparat telegram feed

سازمان بهزیستی کشور کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه واحد فراهم آوری اعضای پیوندی موسسه خیریه محک - حمایت از کودکان مبتلا به سرطان موسسه خیریه بهنام دهش پور - حمایت از بیماران مبتلا به سرطان موسسه خیریه بنیاد کودک موسسه خیریه حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها آسایشگاه خیریه کهریزک انجمن حمایت از کودکان کار
انجمن حمایت از مبتلایان به دیستروفی بانک اطلاعات اهداکنندگان سلول های بنیادی ایران دارالاکرام - موسسه فرهنگی حمایت از تحصیل کودکان و نوجوانان موسسه نیکوکاری مهرآفرین موسسه خیریه همت انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی طرح رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند زیر 6 سال

Copyright © Javanmardzadeh.com
Designed by Javanmardzadeh