خانه | تالار گفتگو و مشاوره | نمونه تولیدات | سفارش تولید محتوا | مزایای عضویت | عضویت / ورود
اثربخشی و مزایای سرمایه‌گذاری بر روی هدایای تبلیغاتی

هرساله هزینه‌های بسیاری صرف تولید و انتشار هدایای تبلیغاتی می‌شود. سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا هزینه‌های صرف شده برای مجموعه هدایای تبلیغاتی از اثربخشی لازم برخوردار است یا خیر؟

امروزه بازاریابی یکی از نیازهای ضروری برای ارتقا کسب‌وکارها محسوب می‌شود. تولید و انتشار هدایای تبلیغاتی، یکی از اصول بازاریابی و از بهترین انواع تبلیغات در دنیای کنونی است.

همان‌طور که می‌دانید استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی هزینه‌های هنگفتی برای صاحبان کسب‌وکارها ایجاد می‌کند و برای بسیاری از شرکت‌ها مقرون‌به‌صرفه نیست؛ به همین دلیل بهتر است برای تبلیغ و معرفی خود از هدایای تبلیغاتی استفاده شود. این هدایا می‌تواند به‌آسانی و با سرعتی مطلوب در بین مخاطبان توزیع شود و معرف برند، محصولات و خدمات شرکت‌های تبلیغ دهنده شود.

هدایای تبلیغاتی محصولاتی هستند که از طرف صاحبان کسب‌وکار به دوستان، نزدیکان، مشتریان، نمایندگی‌ها و شرکای تجاری با اهدافی مانند معرفی، انتشار و تبلیغ برند، هدیه داده می‌شود. هدایای تبلیغاتی می‌تواند شامل محصولات، خدمات یا تخفیف‌هایی از طرف همان کسب‌وکار یا از طرف شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی مجموعه هدایای تبلیغاتی باشد.

ویژگی‌های هدایای تبلیغاتی

استفاده از نوآوری و خلاقیت در طراحی هدایای تبلیغاتی اهمیت فراوانی دارد. از نکات مهمی که می‌توان به آن اشاره کرد، استفاده از هدایای ارزشمند و کاربردی است و نه الزاماً گران‌قیمت؛ به‌طوری‌که اگر خودمان همان هدیه را دریافت کنیم، برایمان ارزشمند و قابل‌استفاده باشد. توجه به این نکته نیز مهم است که هدایای تبلیغاتی علاوه بر اینکه باید برای شرکت تبلیغ دهنده مقرون‌به‌صرفه باشد، باید از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار باشد، تا این اطمینان حاصل شود که افراد در امور روزمره‌ی خود از آن‌ها استفاده می‌کنند.

نحوه‌ی درج اطلاعات بر روی هدایای تبلیغاتی

اطلاعات چاپ‌شده بر روی هدایای تبلیغاتی باید به‌صورت مختصر و مفید باشد و نباید نام برند، لوگو و شعار تبلیغ دهنده، روی هدایا به‌صورت بزرگ چاپ شود. درج اطلاعات اندک، مخاطب را کنجکاو می‌کند و احتمال مراجعه به سایت تبلیغ دهنده برای کسب اطلاعات بیشتر در مخاطب را افزایش می‌دهد. برخی نیز معتقدند که خلق یک تجربه لذت‌بخش برای مخاطب، اثربخشی بیشتری دارد؛ ازآنجاکه برخی افراد، علاقه‌ای به استفاده از هدایا یا محصولاتی که متن خاصی بر روی آن‌ها نوشته‌شده، ندارند، می‌توان از درج لوگو، نام برند یا توضیحات بیشتر بر روی هدایای تبلیغاتی خودداری کرد و هدیه را به همراه يك کارت‌پستال زیبا و در بسته‌بندی خلاقانه به مخاطب تقدیم کرد. از طرفی نیز نمی‌توان بر روی برخی هدایا مانند خودکار تبلیغاتی یا فلش مموری تبلیغاتی اطلاعات زیادی درج کرد، به همین خاطر بهتر است اطلاعات موردنظر را به‌صورت مکتوب، زیبا و جذاب، به همراه هدیه ارائه نمود.

هدایای تبلیغاتی عاملی برای ماندگاری

طیف گسترده‌ای از محصولات تبلیغاتی در دسترس است. هر چه هدایای تبلیغاتی مفیدتر، زیباتر و کاربردی‌تر باشد، مدت‌زمان بیشتری نزد هدیه گیرنده باقی می‌ماند و عاملی برای برندسازی هدیه دهنده می‌شود. استفاده بیشتر از هدیه، باعث دیده شدن بیشتر و معرفی بیشتر برند شما به دیگران می‌شود. طبق آمار وب‌سایت VerifiedLabel حدود ۹۷ درصد کسانی که هدیه تبلیغاتی دریافت کرده‌اند، هدیه خود را نگه‌داشته و ۳ درصد آن‌ها، هدیه تبلیغاتی را به دیگران داده‌اند. در واقع هزینه هدایای تبلیغاتی عاملی است برای ماندگاری بیشتر و سرمایه‌گذاری بر روی برند شما، در زمان‌ها و مکان‌هایی که شاید فکرش را هم نکرده باشید.

اثربخشی و مزایای سرمایه‌گذاری بر روی هدایای تبلیغاتی

سرمایه‌گذاری بر روی هدایای تبلیغاتی مزایای متعدد و اثربخشی فراوان دارد. هزینه به ازای نمایش هدایای تبلیغاتی نسبت به سایر روش‌های بازاریابی، بسیار کمتر و بازگشت سرمایه نسبت به انواع دیگر، بسیار بیشتر است. همچنین برند شما در این نوع تبلیغات، نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی بیشتر دیده خواهد شد.

هدایای تبلیغاتی معمولاً برای مدت‌زمانی طولانی نگهداری می‌شوند. این موضوع می‌تواند به ارتقای نام تجاری شما کمک کند و نقش مؤثری در بازاریابی برند شما داشته باشد و مکمل مناسبی برای استراتژی بازاریابی محسوب می‌شود. هدایایی که نقش و برند شما بر روی آن نقش بسته شده باشد، می‌تواند به‌عنوان بخشی از بودجه بازاریابی و یک سرمایه‌گذاری خوب در نظر گرفته شود.

استفاده مکرر افراد از هدایای تبلیغاتی در واقع مهر تأییدی بر برند شما خواهد بود و باعث افزایش توجه مخاطب، ارتقاء شهرت برند و استفاده بیشتر از محصولات و خدمات شده و عاملی برای بازگشت سرمایه خواهد شد.

هدایای تبلیغاتی می‌تواند با اهدافی مشخص و در رویدادها و موقعیت‌های مختلفی مانند کارگاه‌ها، نمایشگاه‌ها، همایش‌ها، جلسات، اعیاد و مناسبت‌ها اهدا شود. این کار باعث می‌شود احساس خوبی در دیگران ایجاد شده و رابطه شما با آن‌ها تقویت شود. تحقیقات وب‌سایت MarketingSherpa نشان می‌دهد حدود ۷۱ درصد افرادی که هدیه تبلیغاتی دریافت کرده‌اند، نام شرکت هدیه دهنده را به خاطر سپرده‌اند.

دادن هدایای تبلیغاتی نسبت به دیگر روش‌های تبلیغاتی ارزان‌تر است و تأثیر بیشتری بر روی مخاطب می‌گذارد. مطالعه انستیتوی Advertising Specialty نشان می‌دهد که هر هدیه تبلیغاتی نسبت به پخش هر تبلیغ در تلویزیون ۴٫۷۵ درصد و نسبت به هر تبلیغ در روزنامه ۸٫۲۵ درصد ارزان‌تر است.

تحقیقات دانشگاه متدیست جنوبی (Southern Methodist) نیز نشان می‌دهد، افرادی که هدیه تبلیغاتی دریافت می‌کنند، تمایل بیشتری به استفاده از محصولات و خدمات تبلیغ دهنده دارند. از طرفی دیگر، اگر تبلیغ دهنده، محصولات یا خدمات خود را هدیه دهد می‌تواند امیدوار باشد که آن هدیه، موردپسند واقع شود و مجدد مورد درخواست، خرید و استفاده قرار گیرد و باعث افزایش وفاداری مشتریان گردد. همچنین می‌تواند از طریق بازاریابی دهان‌به‌دهان یا از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به دیگران معرفی شود. به همین خاطر نباید قدرت هدایای تبلیغاتی را دست‌کم گرفت.

هدایای تبلیغاتی می‌تواند به‌عنوان یک انگیزاننده برای افراد فروشنده و نمایندگی‌ها به کار رود و هم در هنگام خرید، عاملی برای جلب نظر مشتریان باشد. به همین خاطر استفاده از هدایای تبلیغاتی همیشه ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

افزایش اثربخشی تبلیغات با استفاده از هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی می‌تواند نقش مهمی در افزایش میزان وفاداری مشتریان داشته باشد. استفاده از مشوق‌های تبلیغاتی و هدایای مناسب می‌تواند در مشتریان و مخاطبان احساس ارزشمندی ایجاد کند و مشتریانی را که از طرق مختلف با شما آشنا شده‌اند را به شما نزدیک‌تر و در برقراری ارتباط مؤثر با شما ترغیب نماید. استفاده از هدایای تبلیغاتی به‌عنوان مکمل سایر فعالیت‌های تبلیغاتی می‌تواند مشتریان بالقوه را جذب کند و آن‌ها را برای خرید ترغیب نماید. انتخاب مناسب‌ترین هدایای تبلیغاتی، نیازمند این است که خواسته‌ها و تمایلات مشتریان و آنچه را که در حال حاضر برای آن‌ها جذاب است، بشناسید. یافتن این مهم، نقطه‌ی آغاز فعالیت‌های شما به‌منظور ارائه‌ی هدایای تبلیغاتی و کسب موفقیت در برنامه‌های ‌فروش است. باید هوشمندانه عمل کنید و با مشاوران تبلیغاتی مشورت کنید. شرکت‌های تبلیغاتی مختلفی برای تولید هدایای تبلیغاتی وجود دارد. امروزه انتخاب بهترین هدیه تبلیغاتی باکیفیت و به‌صرفه، یکی از دغدغه‌های افراد و شرکت‌های هدیه دهنده محسوب می‌شود. گرچه ممکن است همیشه گزینه‌های بسیاری برای انتخاب وجود داشته باشد اما یک شرکت تبلیغاتی خوب، با داشتن مشاوران و مجموعه هدایای تبلیغاتی مناسب، حضور قوی در فضای مجازی و با داشتن دانش کافی از مشتریان می‌تواند هزینه‌های تبلیغاتی شما را تبدیل به سرمایه‌گذاری کند. شما می‌توانید با استفاده از کاتالوگ‌های تبلیغاتی موجود، هریک از انواع محصولاتی را که مناسب می‌دانید انتخاب و تبلیغ خود را بر روی آن درج کنید.

امروزه هدایای تبلیغاتی یکی از ابزارهای بسیار مهم در بازاریابی جهانی است و بسیاری از شرکت‌های بزرگ، با این روش به بازاریابی و تبلیغات می‌پردازند. هر هدیه تبلیغاتی می‌تواند تا مدت‌ها، اثر معنوی خوبی بر روی مشتریان بگذارد. در فضای رقابتی موجود، شرکت‌هایی می‌توانند حضور پررنگ و بادوامی داشته باشند که بتوانند، بهترین تخفیف‌ها و هدایای تبلیغاتی را به مشتریان خود ارائه دهند. بنابراین اگر به دنبال راهی برای ارتقا و گسترش برند خود هستید، حتماً از سرمایه‌گذاری بر روی هدایای تبلیغاتی استفاده نمایید.


  لینک صفحه جهت اشتراک گذاری  
  http://javanmardzadeh.com/?p=2768  

لطفاً نظر، پرسش یا پیشنهاد خود را بنویسید.
مطالب شما بسیار ارزشمند است و می‌تواند راهنمای ما باشد و به بهبود این مطلب کمک کند.
لطفاً بنویسید که چه نکته‌هایی در این مطلب برایتان جالب بود.
avatar
wpDiscuz

انتشار مطالب با ذکر و لینک منبع بلامانع است.

استفاده از مجموعه‌های بهادار، فقط برای افرادی مجاز است که بهای آن را از طریق وب سایت پرداخت کرده‌اند.
چاپ، تکثیر، کپی‌برداری، استفاده و انتشار برای سایرین از نظر شرعی و قانونی غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.twitter instagram shenoto aparat telegram feed

سازمان بهزیستی کشور کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه واحد فراهم آوری اعضای پیوندی موسسه خیریه محک - حمایت از کودکان مبتلا به سرطان موسسه خیریه بهنام دهش پور - حمایت از بیماران مبتلا به سرطان موسسه خیریه بنیاد کودک موسسه خیریه حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها آسایشگاه خیریه کهریزک انجمن حمایت از کودکان کار
انجمن حمایت از مبتلایان به دیستروفی بانک اطلاعات اهداکنندگان سلول های بنیادی ایران دارالاکرام - موسسه فرهنگی حمایت از تحصیل کودکان و نوجوانان موسسه نیکوکاری مهرآفرین موسسه خیریه همت انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی طرح رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند زیر 6 سال

Copyright © Javanmardzadeh.com
Designed by Javanmardzadeh